Piknik Naukowy z Projektorem w Szkole Podstawowej w Łękach Dukielskich

14 czerwca br. w Szkole Podstawowej w Łękach Dukielskich odbył się „Piknik Naukowy z Projektorem”. Szkoła w Łękach Dukielskich jest jedyną w naszej gminie, która została wybrana do projektu. Zamiast tradycyjnej nauki uczniowie uczestniczyli w ciekawych warsztatach prowadzonych przez studentów Politechniki Rzeszowskiej. Zajęcia odbywały się w blokach tematycznych z zakresu konstrukcji przestrzennych, zagadek matematycznych, lotnictwa i pierwszej pomocy. Uczestniczyli w nich uczniowie z klas IV – VII.

Warsztaty oficjalnie rozpoczęła dyrektor szkoły Beata Węgrzyn. Burmistrz Dukli Krystyna Andruch przywitała uczniów, studentów i nauczycieli i życzyła wszystkim owocnych warsztatów.

„Piknik Naukowy z Projektorem” to ogólnopolski Program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizatorem którego jest Fundacja Przedsiębiorczości. Pikniki organizowane są na terenie województwa podkarpackiego dla dzieci ze szkół z klas IV-VIII z miejscowości do 20 tys. mieszkańców. Akcja ma na celu zainteresowanie młodych ludzi naukami ścisłymi. Podczas pikniku odbywają się zajęcia w grupach, warsztaty i eksperymenty z zakresu nauk ścisłych.

Więcej zdjęć w galerii...

2024-06-17